Jonas af Jochnick a jeho bratr Robert založili v roce 1967 ve Švédsku společnost Oriflame. V roce 1990 byla otevřena první pobočka i u nás. Jonas oznámil své ženě, že po pádu berlínské zdi by chtěl bydlet v bývalém sovětském svazu. Zároveň chtěl začít otevírat pobočky po střední a východní Evropě. Češka Eliška Veselá, která emigrovala do Švédska kvůli zdejšímu režimu, pomáhala Jonasovi s rozjezdem společnosti v ČR, a posléze se stala i první ředitelkou společnosti Oriflame na našem území. Jonas přemýšlel, že by postavil továrnu na tuto kosmetiku i u nás, má továrny po celé Evropě, ale rozhodl se pro Polsko. U nás ho zaujalo filmové studio Barrandov, to ale mělo již vlastní kosmetiku, Dermacol. Nejdříve přemýšlel, že by ji odkoupil, po zvážení, kolik by musel investovat, se rozhodl, že ji radši postaví. A v Polsku prodávali továrnu včetně pozemku.
Tuto společnost jsem propagovala před 14 lety, když jsem ještě chodila do školy. Velice mne zaujalo, že i jako student si mohu vydělat, kolik jen budu chtít. Začínala jsem od píky. Nejdříve jsem si objednala vzorečky, u krémů jsem je brala po 3 – 4 kusech, vždy jsem je na sobě nejdříve zkoušela, jestli jsou takové, jak uvádějí v katalogu. Abych věděla, zdali jsou doopravdy i pro citlivou pokožku. Po půl roce jsem vydělávala i 3000 korun za tři týdny. To bylo na 15 letou školačku dost. Mám vyzkoušeno hodně přípravků od této společnosti, nikdy jsem se po nich neosypala. Samozřejmě, každý má pokožku specifickou, co sedne mě, nemusí sednout dalším 4 ženám. Tuto kosmetiku využívám já, přítel i dcerka. Jsem velice spokojená hlavně s parfémy, univerzálními kelímky, krémy na ruce i sprchovými gely. Nyní pro tuto společnost pracuji, ale již ne tak, jako před lety. Teď už si objednávám převážně pro sebe, občas někomu jako dárek, či mě poprosí kamarádka o něco pro svoji dceru.
Nyní je to pro mě už jen srdcová záležitost, nerada bych totiž přišla o možnost si objednat výrobky, které mi dělají dobře.